Škola budúcnosti?

Autor: Alexandra Fifíková | 19.12.2015 o 21:34 | (upravené 25.12.2015 o 21:15) Karma článku: 2,63 | Prečítané:  306x

Nachádza sa iba jedna v Bratislave. Zisťujú sa v nej rôzne vedecké fakty, ktoré sa vysvetľujú dôkazmi. O akej škole hovorím? Poviem Vám...

Táto škola sa nazýva celým menom Stredná odborná škola chemická, nachádza sa vo Vlčom hrdle 50, v Bratislave. Pýtate sa prečo jedna? Poviem Vám, že neviem. Veľa škôl sa zrušilo, a čo sa týka stredných škôl, tak sú rozšírené samé gymnázia na celom Slovensku. Čo je trošku aj bieda, pretože, keď skončíš gymnázium, tak by si mal ísť určite aj na vysokú školu, lebo inak môžeš skončiť po celý čas ako brigádnik alebo ako predavač/ka v Bille. Tí, ktorí majú urobenú odbornú školu, to znamená, že majú aspoň výučný list a teda aj maturitu, tak v podstate vedia svoje remeslo, a tým sa môžu uplatniť na trhu práce.

Stredná odborná škola chemická ponúka žiakom možnosť vzdelávať sa vo svojom odbore, rozširovať svoje obzory a informatívne sa usilovať o vytvorenie niečoho nového. Dáva žiakom možnosť vidieť ,,iný svet". 

Výhodou školy sú stáže a spolupráca s inými štátmi ako Česká republika, Nemecko,Taliansko a iné. Ďalšou výhodou je prax vedená v laboratóriách (pri niektorých odboroch) už od 1. ročníka. Študenti majú na výber z rozličných odborov ako chemik operátor, technológia kozmetiky a chemických liečiv, pracovník marketingu, biotechnológia a farmakológia a tento rok sa bude otvárať nový odbor, a tým je technické lýceum. Vytváranie nových tried a možností odborov závisí od počtu záujemcov.

Chémia je široký pojem, stretávame  sa s ňou každý deň, a hlavne súvisí aj s inými vednými smermi, ktoré tvoria náš život. Má svoje klady aj zápory, len ich musíme vedieť rozdeliť a používať.

Školu sponzoruje spoločnosť Slovnaft, ktorá ponúka prácu študentom tejto chemickej školy. Odovzdáva ceny výhercom z jednej súťaži,ktorá sa uskutočňuje na škole.

Viacej informácii nájdete na webovej stránke školy: http://chemiraba.edupage.org/

Dúfam, že Vás text zaujal a mladí študenti porozmýšľajte nad výberom školy :)

Držím palce

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?